POMORSKI FAKULTET U SKLOPU REGATE U BAKRU DONIRAO OPREMU POMORSKOJ ŠKOLI

Tijekom 23. Međunarodne veslačke regate pomorskih učilišta koja se 12. svibnja 2017.  održala u Bakru u organizaciji Pomorske škole Bakar, Pomorski fakultet u Rijeci donirao je Školi pet hidrotermozaštitnih odijela.

Donirana oprema koristit će se tijekom vježbi preživljavanja na moru, što je obavezni dio obuke pomoraca. Ugovor o donaciji potpisali su dekan izv. prof. dr. sc. Alen Jugović i ravnatelj kap. Gordan Papeš.
Veslačka regata na kojoj su sudjelovale ekipe iz pet zemalja imala je i predstavnike s Pomorskog fakulteta. Muška posada osvojila je prvo mjesto u revijalnom dijelu, ispred ekipe Fakultete za pomorstvo in promet iz Portoroža i Istituto Tecnico Nautico iz Trsta. Studentice Fakulteta također su nastupile veslavši revijalnu utrku.