24.04.2014

Poslijediplomski sveučilišni studij ''Pomorstvo''

Poslijediplomski sveučilišni studij “Pomorstvo” ustrojava se kao studij za stjecanje akademskog stupnja doktora znanosti u skladu sa Zakonom o znanstvenoj djelatnosti i visokom obrazovanju. Poslijediplomski studij ustrojava se za polaznike iz različitih polja znanstvenog područja tehničkih znanosti te ostalih znanstvenih područja uz uvjet polaganja razlikovnih ispita.

Poslijediplomski studij je integrirani i kooperativni studij Pomorskog fakulteta Sveučilišta u Rijeci, kao nositelja studija – ovlaštene znanstvene organizacije iz članka 34. Zakona o znanstvenoj djelatnosti i visokom obrazovanju te suradnih ustanova Sveučilišta u Dubrovniku, Sveučilišta u Zadru, Pomorskog fakulteta Sveučilišta u Splitu, Hrvatskog hidrografskog instituta iz Splita, Instituta za istraživanje i razvoj obrambenih sustava MORH-a i Hrvatske ratne mornarice.

Nastavni proces izvodit će se u prostorima nositelja studija, a uz njegovu suglasnost i u prostorima suradnih ustanova. Odgovornost za izvođenje poslijediplomskog studija u nadležnosti je Pomorskog fakulteta Sveučilišta u Rijeci.

Studijski program doktorskog studija realizira se kroz devet studijskih smjerova:

• Nautičke znanosti
    • Pomorski energetski i strojni sustavi
    • Elektronika i pomorske komunikacije
    • Informacijske tehnologije u pomorstvu i prometu
    • Logistika i management u pomorstvu i prometu
    • Hidrografsko inženjerstvo
    • Lučki sustavi
    • Zaštita mora i priobalja
    • Vojni pomorski sustavi

OBRASCI ZA STUDENTE

Prijavni list za poslijediplomski studij

Izbor temeljnog kolegija

Odabir jezgrenog znanstveno-usmjeravajućeg predmeta

Prijava upisa u IV. semestar

Prijava teme doktorskog rada

OBRASCI ZA PROFESORE

Obrazac za opis poglavlja - HR

Course description form - ENG

Evidencija izvedene nastave i nazočnosti studenata

Suglasnost za rad na projektu - predmet C

Izvješće s projekta - predmet C

Pisana suglasnost - istraživanje pod mentorstvom

Tablica s objavljenim radovima iz tematskog područja

Semestralno izvješće o izvedenoj poslijediplomskoj nastavi - Istraživački rad s mentorstvom (tema)

Izjava o prihvaćanju mentorstva nad izradom doktorskog rada

Semestralno izvješće o izvedenoj poslijediplomskoj nastavi - izrada, ocjena i obrana doktorskog rada

PROPISI I DOKUMENTI

Nositelji kolegija na poslijediplomskom sveučilišnom studiju POMORSTVO u akademskoj godini 2011/2012 te opis nastave (.pdf, 324 Kb)

Program poslijediplomskog sveučilišnog studija ''Pomorstvo'' (.pdf, 2.3 MB)

Pravilnik o poslijediplomskom sveučilišnom studiju ''Pomorstvo'' - 2006. (.pdf, 201 Kb)

Pravilnik o poslijediplomskom sveučilišnom studiju ''Pomorstvo'' - 2013. (.pdf, 334 Kb)

Prijavnica za ispit (.pdf, 16 Kb)

ico-pdf Za pregledavanje dokumenata potreban Vam je Adobe Acrobat Reader.