Početna

 Kontakt

 Studomat

 English

  



ELEKTRONIČKE I INFORMATIČKE TEHNOLOGIJE U POMORSTVU


STUDIJSKI PROGRAM

Dokument  Opis kolegija

OPIS KOLEGIJA

Dokument  Opis kolegija

IZVEDBENI PLAN

Dokument  Opis kolegija

IZVEDBENI PROGRAM

Dokument  Opis kolegija

KOLEGIJ I TEME ZA IZRADU ZAVRŠNOG RADA

Dokument Izvedbeni plan

UPUTE ZA PRIJAVU ZAVRŠNOG RADA

Koraci odabira mentora putem Studomata   Obavijest o odabiru mentora


RED PREDAVANJA

ZIMSKI SEMESTAR (I)

 

Pr.

Vj

ECTS

1.

Dr.sc.Biserka Draščić Ban
Mr.sc. Željko Glavan

MATEMATIKA 1

3

2

6

2.

Dr.sc. Julijan Dobrinić

FIZIKA

2

1

5

3.

Dr.sc. Vinko Tomas

OSNOVE ELEKTROTEHNIKE 1

3

2

7

4.

Dr.sc. Mato Tudor

OSNOVE INFORMATIKE

2

2

5

5.

Dr.sc. Igor Rudan

OSNOVE POMORSKOG PROMETA

2

1

3

6.

Dr.sc. Marija Brala Vukanović

ENGLESKI JEZIK 1

1

2

3

7.

Maja Redžić, mag.cin.

TJELESNA I ZDRAVSTVENA KULTURA 1

0

2

1


LJETNI SEMESTAR (II)

 

Pr.

Vj

ECTS

1.

Dr.sc.Biserka Draščić Ban
Mr.sc. Željko Glavan

MATEMATIKA 2

2

2

5

2.

Dr.sc. Irena Jurdana

ELEKTRIČNA MJERENJA I  INSTRUMENTACIJA

2

2

5

3.

Dr.sc. Marko Valčić
Dr.sc. Aleksandar Cuculić
Dr.sc. Jasmin Ćelić

LABORATORIJ I VJEŠTINE

0

3

4

4.

Dr.sc. Vinko Tomas

OSNOVE ELEKTROTEHNIKE 2

3

2

7

5.

Dr.sc. Marija Brala Vukanović

ENGLESKI JEZIK 2

1

2

3

6.

Maja Redžić, mag.cin.

TJELESNA I ZDRAVSTVENA KULTURA 2

0

2

1


U II. semestru student izabire kolegije u vrijednosti od najmanje 5 ECTS bodova.
Izborni kolegiji (*) koji su u skladu s STCW konvencijom.

 

Pr.

Vj.

ECTS

1.

Dr.sc. Damir Zec

SIGURNOST NA MORU *

3

1

5

2.

Dr.sc. Maja Matetić

NAPREDNO PROGRAMIRANJE

2

2

5


ZIMSKI SEMESTAR (III)

 

Pr.

Vj.

ECTS

1.

Dr.sc. Boris Sviličić

ELEKTRONIČKI ELEMENTI I SKLOPOVI

4

2

6

2.

Dr.sc. Dubravko Vučetić

BRODSKI ELEKTRIČNI STROJEVI

2

1

4

3.

Dr.sc. Vinko Tomas

OSNOVE AUTOMATIZACIJE

2

2

5

4.

Dr.sc. Marija Brala Vukanović

ENGLESKI JEZIK 3

1

2

3

U III. semestru student izabire kolegije u vrijednosti od najmanje 12 ECTS bodova.
Izborni kolegiji (*) koji su u skladu s STCW konvencijom.

 

Pr.

Vj.

ECTS

1.

Dr.sc. Predrag Kralj

BRODSKI POGONSKI SUSTAVI*

2

2

5

2.

Dr.sc. Vladimir Mićović

POMORSKA MEDICINA*

2

1

3

3.

Dr.sc. Irena Jurdana

RAČUNALNE MREŽE I PROTOKOLI*

2

1

4

4.

Dr.sc. Božidar Kovačić

WEB PROGRAMIRANJE

2

1

4

5.

Dr.sc. Jasmin Ćelić

BAZE PODATAKA

2

1

4

6.

Albin Redžić mag.cin.

TJELESNA I ZDRAVSTVENA KULTURA 3

0

2

1


LJETNI  SEMESTAR (IV)

 

Pr.

Vj.

ECTS

1.

Dr.sc. Aleksandar Cuculić

BRODSKI ELEKTRIČNI SUSTAVI

3

2

6

2.

Dr.sc. Boris Sviličić

DIGITALNA ELEKTRONIKA

3

2

6

3.

Dr.sc. Zoran Mrak

POMORSKE RADIOKOMUNIKACIJE

2

2

6

4.

Dr.sc. Marija Brala Vukanović

ENGLESKI JEZIK 4

1

2

3

5.

Dr.sc. Nikola Tomac

TEHNOLOGIJA ELEKTROTEHNIČKIH MATERIJALA

2

1

3

U IV. semestru student izabire kolegije u vrijednosti od najmanje 6 ECTS bodova.
Izborni kolegiji (*) koji su u skladu s STCW konvencijom.

 

Pr.

Vj.

ECTS

1.

Dr.sc. Dragan Martinović

BRODSKI POMOĆNI STROJEVI I UREĐAJI*

3

0

4

2.

Dr.sc. Predrag Kralj

BRODSKA HIDRAULIKA I PNEUMATIKA*

2

1

4

3.

Dr.sc. Božidar Kovačić

INTERNET TEHNOLOGIJE

2

2

5

4.

Dr.sc. Vlado Frančić

UPRAVLJANJE SIGURNOŠĆU I KVALITETOM U POMORSTVU

2

1

3

5.

Albin Redžić mag.cin.

TJELESNA I ZDRAVSTVENA KULTURA 4

0

2

1


ZIMSKI SEMESTAR (V)

 

Pr.

Vj.

ECTS

1.

Dr.sc. Zoran Mrak

OSNOVE ELEKTRONIČKIH KOMUNIKACIJA

3

2

5

2.

Dr.sc. Jasmin Ćelić

MIKRO I OSOBNA RAČUNALA

2

2

5

3.

Dr.sc. Marko Valčić

AUTOMATIZACIJA BRODSKIH SUSTAVA

3

2

6

4.

Dr.sc. Aleksandar Cuculić

ENERGETSKA ELEKTRONIKA

2

1

4

5.

Dr.sc. Irena Jurdana

ELEKTRONIČKI NAVIGACIJSKI UREĐAJI

2

1

4

6.

Dr.sc. Jasmin Ćelić

ODRŽAVANJE ELEKTRONIČKIH SUSTAVA

2

2

4


U V semestru student bira izborne kolegije u vrijednosti od najmanje 2 ECTS bodova, s time da ne može odabrati izborni kolegij kojeg je već prethodno odabrao u III semestru.
Izborni kolegiji (*) koji su u skladu s STCW konvencijom.

 

 

 

Pr.

Vj.

ECTS

1.

Dr.sc. Radoslav Radonja

ZAŠTITA MORA I MORSKOG OKOLIŠA*

2

0

2

2.

Dr.sc. Axel Luttenberger
Dr.sc. Igor Vio

POMORSKO PRAVO

2

0

3


LJETNI SEMESTAR (VI)

 

Pr.

Vj.

ECTS

1.

Dr.sc. Zoran Mrak

POMORSKI KOMUNIKACIJSKI UREĐAJI

2

2

4

2.

Dr.sc. Vinko Tomas

RAČUNALNO UPRAVLJANJE BRODSKIM SUSTAVIMA

2

2

4

3.

Dr.sc. Aleksandar Cuculić

ELEKTRIČNI PORIV BRODA

3

1

4

 

 

IZRADA ZAVRŠNOG RADA

 

 

10


U VI. semestru student bira izborne kolegije u vrijednosti od najmanje 8 ECTS boda. Izborni kolegiji (*) koji su u skladu s STCW konvencijom. Uz odobrenje Zavoda za elektrotehniku, automatiku i informatiku student može u 6. semestru izabrati kolegij s drugog studijskog smjera Pomorskog fakulteta u Rijeci ili drugog fakulteta koji je sastavnica Sveučilišta u Rijeci.

 

 

 

Pr.

Vj.

ECTS

1.

Dr.sc. Marko Valčić

DINAMIČKO POZICIONIRANJE PLOVNIH OBJEKATA

2

2

4

2.

Dr.sc. Aleksandar Cuculić 

PLOVIDBENA PRAKSA*

0

2

2

3.

Dr.sc. Jasmin Ćelić

INTELIGENTNI TRANSPORTNI SUSTAVI

2

2

5

4.

Dr.sc. Mirano Hess

ORGANIZACIJA RADA I UPRAVLJANJE NA BRODU*

3

0

3